Poczta kurier Siechnice zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i dużej popularności transakcji online, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Bolesławiec jest naprawdę proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Bolesławiec

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o niewielkich gabarytach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera sporo upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka kroków, po pierwsze trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Bolesławiec zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas paczkę nawet tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na doręczeniu paczki do odbiorcy na czas. Najczęściej moment doręczenia paczki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić formalności. Ponadto mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tylu przesyłek z pewnością dostrzeżemy też korzyści z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i wymagało od nas siły, szczególnie jeśliprzesyłki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie niższa niż opłata za każdą z paczek osobno. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni nadawać duże ilości paczek możemy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, gdy towar który chcemy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Rozsądnym wyjściem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od nadania tradycyjnej paczki. Także musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na wymiary pakunku powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania pakunku.

Należy pamiętać, że kalkulując wymiary przesyłki i wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgotności, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy pakunku. Dobierając paletę na której nadamy towar, upewnijmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie może zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą zostać zniszczone. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania pakunku, możemy mieć trudności z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Bolesławiec stara się żeby wszystkie przesyłki były transportowane z troską, jednak musimy pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się przechylać albo być przyciśnięta przez inne pakunki.

Kolejną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Bolesławiec odbierając paczkę musi też ten dokument otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego powinniśmy myśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z usług Poczta kurier Bolesławiec .

Zobacz również poczta Kurier